Filthy Family

by Filthyminds

/
  • Streaming + Download

    Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

      120 CZK  or more

     

1.
01:01
2.
03:16
3.
4.
5.
04:02
6.
7.
8.
03:56
9.
00:36
10.
04:11
11.
03:54

credits

released March 25, 2013

Album recorded in Streetsound studio

tags

license

all rights reserved

about

Filthyminds Brno, Czech Republic

contact / help

Contact Filthyminds

Streaming and
Download help

Track Name: Intro
War, poverty, corruption, hunger, misery, human suffering will not change in a monetary system. That is, there’ll be very little significant change. It’s going to take the redesigning of our culture, our values,
and it has to be related to the carrying capacity of the earth, not some human opinion or some politicians notions of the way the world ought to be.
Track Name: Jak popel
Doufej, že jednou přijde den, kdy skončí časy špatný. Občas je lepší sejít z cesty, než dojde k chybě nenávratný. Sebrat kousky vůle opřít se do budoucnosti svý. Nad hlavou krouží supi, napravo nalevo hyeny spí. K vlastnímu štěstí si vyšlapat cestu okolo něho si postavit zeď. Někdo ti bere víc než mu patří - sere ti na hlavu právě teď. Kdo udává tempo tvýho dne? Kdo se směje, když před ním lidi klečí?
Kdo drží závoj před slzama jiných? Slova a činy si zase protiřečí. Chceme víc a nikdy nemáme dost. Kdo se ohradí, toho proud smete. Ten co jen bere, neumí dávat myslí, že ví, ale kurevsky se plete. Jednou skončí s tváří v dlaních, skrčenej v koutě se zbořeným světem. Zjistí, že nemá komu říc,t jak se cítí. Zjistí, že prodává smrt vlastním dětem. Říkám ti příběh, co nekončí dobře, pravda mě škrábe a pod kůží svědí. Růžový iluze nutí mě křičet. Konce jsou šedý a jdou do popředí. Hrajeme divadlo 7 dní v týdnu. Tenhle náš svět se moc rychle točí. Zklamání ze všech stran, obavy o zítřek. Vztek a bolest svítí mi z očí. Doufej, že nikdy nezradíš starýho přítele. Dávám ti malý šance - smrdí to průserem. Hodnoty vzhůru nohama dobro, zlo nepoznáš. Když tě vidím, kroutím hlavou. Jak popel se rozpadáš.
Track Name: 6 stop pod zemi
U každé zkoušky kdy láme se chleba, v životě i po něm - zůstávám sám. Na novým začátku, v každým cíli, s rukama od krve - zůstávám sám. Po každým zklamání z mrtvýho vztahu, se zlomeným srdcem - zůstávám sám. Ve tmě v tunelu, bez světla na konci, šest stop pod zemí - zůstávám sám. Kráčím do vlaku, dělám, že nevidím pohledy, rozsudky, bez soudu, bez viny. Čas ubíhá, barvy blednou. V každé mé jistotě jsou trhliny. Proč hledat zastávky kde nikdo nečeká, proč koukat z okna, když mlha vše schová? Proč sedím ve vlaku, co jede do hajzlu? Tahle nejistota je pro mě nová. I když věřím, že v číslech je převaha a bez svých nejbližších nebyl bych nic, občas hledám kde stát pevně na zemi - občas mi chybí síla nic víc. I když vidím, že dnes tu bok po boku kráčíme světem, kterej dobře znám. Hledám zásoby odvahy, protože když jde o všechno - zůstávám sám. Kráčím do vlaku. Barvy blednou. Nikdo nečeká. Mlha vše schová. Pevně na zemi. Kráčíme světem. Kterej dobře znám. Zůstávám sám.
Track Name: V prvni linii
Dnes umřu - volají do boje. Mě a pár jinejm život seberou. Pojďme vstříc osudu, kterej nám určili. Sami se jen o kořist poperou. Dívám se kolem sebe - přítel i nepřítel. Nevím, kdo mi nůž do zad vrazí. Dělám jen to, co mi někdo nařídil, tohle věčný téma nikdo neporazí. Abych zbyl poslední v tomhle zlým snu. Abych to vydržel až do konce. Ten strach co mám, mě svírá. Ten strach co mám, mě pohání. Jsou přede mnou, jsou za mnou, nevím co dál, mý doznání. Už mi jdou po krku, ani neznám jejich hříchy, slunce už není vidět, chtěl bych, ale nemůžu ven. Chci z toho pryč.
Track Name: Fanatici
Kde to kurva všechno vzniká? Hrdost a všechna pýcha. V tobě, ve mně, nikdy to nezaniká. Všechny hovna kolem pobereš horem dolem. S velkou podporou, pod velkou kontrolou. Sny si nenech vzít, plány nechat jít. Myslet na zítra nepomáhá, teď je teď - volná dráha. Řídit se svou intuicí, nebo jak chceš ambicí. Všichni kážou stejný hovna, jo tak to jsou fanatici! Každej den, každou noc myslet na to jak to obejít. Vysrat se na následky, žít pro to co je právě teď. Jebat všechno co nás brzdí a zařvat si z plnejch plic. To je pravej smysl, to je kurva pravej smysl. Zkaženost ve tvém srdci stále o žrádlo prosí. Nikdy se nedočkáš chvíle, co jsi právě chtěl. Víra už ti nestačila, něco jiný jsi hledal. Cítíš se jako píča, dál jsi se neposouval. Vidím to já. Vidí to ostatní. Ty vole zvedni hlavu, ukaž kdo má kalhoty. Snaž se v životě objevit něco v sobě. Neprodej svoji duši, ta patří jenom tobě. Otrokem vlastní víře, rezavá svatozář. Ze svýho přesvědčení vidíš jenom sebe. V neposlední řadě já vidím zas jen tebe. Špinavý přesvědčení, tvý kroky vede lhář. Otázky zbytečný, odpovědi znáš. Sám víš nejlíp, komu se podobáš. Vidím jenom jedno-jak tě to svírá. Jak tě to pokouší, nepodlehnout se snaž. Ze svýho přesvědčení vidíš jenom sebe. V neposlední řadě já vidím zas jen tebe. Otázky zbytečný, odpovědi znáš, sám víš nejlíp, komu se podobáš. Stát na správný straně. Nemůžeš zapomenout, minulost se stále vrací zpět. Nehledat víc, než cítit to srdcem.
Track Name: Pred branami chtice
V křečích se směješ a já vidím za ten pohled. Nemocná duše, odhodlání křivý. Chceš mladou oběť, co neví, jak se bránit. Nevidí za oponu, o to se víc diví. Chytnout a držet, neptat se na názor dokáže každá vyjebaná svině. Stát proti vlastní vině. Klec jednou spadne, dveře se zavřou a tvý choutky se utopí v cele. Co jsi byl za svini, to se ti vrátí. Vzpomeneš si až budeš stát u nebeský brány. Všechnu tu bolest, co jsi dřív dával, dostaneš zpátky a rovnou do prdele.
Track Name: Nakopat si prdel
Nepřestat žít, nepřestat hrát, nečumět kolem a ušpinit si pracky. Nežijeme věčně. Dělej věci dobře, aby něco zbylo a byls na sebe hrdej. Tohle si nevyberem, takhle je to daný. Prachy vždycky budou a my tu nebudem. Pomlouvat za zády umí každá kurva. Co takhle se dívat sám sobě do ksichtu? Od první chvíle to vypadalo jinak. Pátráš, co se stalo a kdes udělal chybu. Kdes to všechno pobral, to mě kurva řekni, volils špatnou cestu k naplnění slibů. Všechno je vidět. Pobrals, co se dalo. To ale nestačí, dostal jsi málo. Šlápl jsi vedle, špatnou cestu jsi si zvolil. To co jsi chtěl, to jsi nikdy nenaplnil. Odpouštět umíme jen sami sobě. Svý chyby vidíme jen na těch druhých. Přežívat s tím, že vidíš jenom sebe. Napakovat se sám ostatní nechat hlady. Srát na okolí a všude dělat bordel, místo klidných slov hned z fleku sázet rány. Bezbranná němá tvář zná jenom utrpení. Zavřít do klecí, nebo s bičem ponižovat. Venku po večerech prodávat lidem smrt. To už je fakt lepší prdel si nakopat. Odpouštět umíme jen sami sobě, svý chyby vidíme jen na těch druhých.
Track Name: Nevyraznej
Nevýraznej, vždycky si stál vzadu. Nenápadnej, ukrytej každou chvíli někde v davu. Jseš schovanej před světem, ale to není řešení. Když budeš sedět na prdeli, nic se nezmění. Přestaň se litovat a zvedni hlavu, polož drink a vypadni z toho zasranýho baru. Život není nekonečnej příběh. Na to pamatuj. Čas je drahej, na nic nečekej a už se vzpamatuj. Stěžovat si nemá smysl. Být pořád jen poslední. Hledat tu správnou příčinu. Najít tu chybu. Rvát se o první místo. Jít až na vrchol. Zažít srandu na svůj účet. Slyšet samý nadávky. Ostatní tě jenom soudí. Studený pohledy, narážky. Rvát se o první místo, jít až na vrchol. Ztrácíš se v davu. Nikdo tě nevidí. Navždy budeš nevýraznej. Je to tvý prokletí. Srovnej se s tím. Novej účes, nový hadry, novej image, novej styl. Lidem je to pořád málo, hledat stále novej cíl. Rvát se o první místo, jít až na vrchol. Nestačí bejt pořád jenom zasněnej. Dělej něco se svým životem. Nebuď jeho otrokem. V dnešní době neomezených možností, nebuď další ze zbabělců. Uplatni svý schopnosti. Jestliže chceš začít něco měnit, musíš si konečně začít trochu věřit. Je to jenom o tom překonat blok v hlavě. Začni hned, ne až potom. Nikdo za tebe nezačne. Naopak, naopak je to právě naopak. Lidem se to zdá málo, tohle se nezmění. Naopak, naopak je to právě naopak. Hledat stále novej cíl, tohle se nezmění.
Track Name: Fofry
Nic nestíhám, to jsou fofry. Doprdele nemám čas. Půjčku nechci, drobný nedám. Plyn sešláplej nadoraz. Fofry
Track Name: Sam v koute
The more you begin to investigate what we think we understand, where we came from, what we think we're doing, the more you begin to see we've been lied to. We've been lied to by every institution. What makes you think for one minute that the religious institution is the only one that's never been touched? Křečí se nohy kroutí, výraz utrápenej. Tělo jak bez života. Můj sen ukradenej. Sám ležím v koutě, žádný slova. Už ztrácím naději. A toužím po tom, probudit se ze všeho. Za pláčem se tvář skrývá, vše dobrý jsem zapomněl. Život už dohořívá, nemůžu se hnout. Starosti ve vodě potopit mít tu moc. Pokusit se udělat další krok vpřed. Stroj má svůj díl, problém má cíl. Nevzdávat to, nesrat se s tím. Hledám tu správnou cestu, po které bych měl jít. Cestu jen dobrých lidí, na které bude líp. Snad se karta obrátí, budu mít čistej štít. Vyženu ze svého srdce zlo. Neříkej mi, co nedokážu.
Track Name: Formace
Nová krev v objetí, akce a napětí. Ve chvílích stagnace se snaží dívat dál. Hardcore není fráze, co ztrácí na váze. Tohle je život, kterej jsem si vždycky přál. Nevíš, o co přicházíš - nestyď se žít. Nesrovnávej, otoč list a koukej jít. Málo snahy v očích máš - neumíš chtít. Jen se podívej, co všechno můžeš mít. Kdo má v ruce eso, kdo je jenom král? Život je zápas, cos ještě nevyhrál. Nedáme ti spát, nedáme ti klid, nedáme ti pokoj. S každým krokem, s každým dechem, za každým rohem to cítíš.